"Medine Projesi" Arapların Yeni Yıkım Planı

Bundan önce Mekke Projesi ile dert yanmıştık.Fakat Araplar sadece Mekke ile sınırlı kalmayarak Medine'ye de el atacak gibi gözüküyor.İşte gökdelenlerin arasında kalan Ravza.İşte insanın içini acıtan fotoğraf:

Geçen yazımızda Mekke Projesi'nden bahsetmiştik.Murat Bardakçı'nın yaptığı haberler ile bu proje gün yüzüne çıkmıştı.

Sultan Abdulhamid Han'ın Ehl-i Beyt sevgisini Burada anlatmıştık.

Atamızın Kuba Mescidi'ndeki saygısını Burada anlatmıştık.

İŞTE MURAT BARDAKÇI'NIN YAZISI VE ALTTA ACI VEREN FOTOĞRAF:

"Peşinen söyleyeyim: Bayram arefesinde böyle irkitici ve sinir bozucu bir yazı yazmak istemezdim ama mecburum.

Suudi yönetiminin Kâbe ve çevresine içerisinde kutsallıktan eser bulunmayan şımarık bir görüntü verecek olan “Yeni Mekke Projesi”nden geçtiğimiz günlerde sözetmiş, Beytullah’ın bu projenin hayata geçmesinden sonra gökdelenler arasında nasıl ufacık bir nokta halini alacağını gösteren maketin ve başlayan inşaatın fotoğraflarını yayınlamıştım.

Kutsal topraklara paranın gücünden kaynaklanan bir “Suudi kimliği” verme çabasının Mekke ile sınırlı olmadığını, Suudi Arabistan’daki okuyucularımın gönderdikleri yeni fotoğraflar sayesinde öğrendim.

Meğerse sadece Kâbe-i Muazzama değil, Hazreti Muhammed’in (S.A.V) Medine’deki türbesi de, bir diğer projenin uygulamaya konmasıyla gökdelenlerin arasında görünmez hâle getirilecekmiş!

Şimdi yayınladığım bu yeni resimler, Suudi yönetiminin Medine’de hayata geçirmeye başladığı son projenin maketine ait fotoğraflardır. Daire şeklinde dizilen ve gökleri tırmalayan dev kulelerin tam ortasındaki cılız minarelerin arasındaki yapı, Hazreti Muhammed’in (S.A.V) “Ravza-i Mutahhara” diye bilinen türbesidir.

Ravza-i Mutahhara, projenin tamamlanmasından sonra, bilimkurgu filimlerinden fırlamış bir gökdelenler güruhunun ortasında minnacık bir beyaz nokta hâlini alacaktır.

Aynen, Mekke’deki projenin hayata geçmesinden sonra Kâbe’nin de ufak bir nokta halinde görünecek olması gibi...

Medine-i Münevvere’nin yakın bir gelecekteki hâlini gösteren bu fotoğrafları iyice seyredin ve yorumunuzu yapın..." MURAT BARDAKÇI - HABERTÜRK

İşte Fotoğraf:

Diğer Fotoğrafları için Tıklayınız...

4 yorum:

 1. allah in mescidini rasulullah bir guzel sekilde insaa etmistir eger bunu deistirisenin rasulullahin gazabindan ve allahin ustun ve hiktme gucunden korkun

  YanıtlaSil
 2. ey muminler ..allahin selami rahmeti ve bereketi sizin uzerinize olsun yeni insaa denilen binalar abd nin kuruntularidir sakin ola ki inanmayiniz gaflete dusmeyiniz ...

  YanıtlaSil
 3. Ahmed Al Faris23 Ocak, 2012 11:29

  çok güzel bir proje Suudi yönetiminden Allah razı olsun ellerine sağlık bu projelerin devamını diliyoruz.

  YanıtlaSil
 4. Medinede oturan bir kul...06 Şubat, 2012 13:45

  mescidi nebevi efendimiz (s.a.v.) zamanında yapıldığı gibi kalsaydı eğer rahat bir şekilde ibadet edilemezdi ve buda efendimizin istediği birşey değildir. efendimiz hiçbir hadisinde mescidimi koruyunuz yapıtımı koruyunuz diye belirtmemiştir. insanlar toprakların kızgın kumun uzerinde mi namaz kılmalıydı. efendimiz zorlaştırmayınız kolaylaştırınız diyo yapılan butun yapıtlar ibadeti kolaylaştırıyor.orda yapılan yuksek binalarda iş hanı değil herhalde buraya gelen umreci ve hacının ağırlanıcağı oteller. dunyada nekadar çok musluman var ve bunların hepsi bu toprakları ziyaret etmek istiyor.saudi krallığıda buna imkan hazırlamaya çalışıyor.

  YanıtlaSil

___Yorum nasıl yapılır?_________________________________

Boş alana yorumunuzu yazdıktan sonra "Yorumlama Biçimi" kısmından "Ad /URL" seçeneğini seçiniz. Adınızı yazdıktan sonra, URL kısmına varsa sitenizi yazınız. Ve "Yayınla" butonuna basıveriniz...